Szívügyem, hogy bebizonyítsam, a videózást lehet fenntarthatóan és örömmel csinálni

Helló, Csörgeő Eszter vagyok, és gyerekkoromban a legjobban a péntek délutánokat vártam, amikor a közeli videotékában, az üres kazettás-dobozok hátulját olvasgatva próbáltam eldönteni, mi legyen az a két film, amit azon a hétvégén újra meg újra meg fogok nézni. Álmomban sem gondoltam volna a 2000-es évek elején, hogy lesz lehetőségem a videózással úgy foglalkozni, ahogyan most teszem.

2015-ben, filmelméletszakos egyetemistaként kezdtem az online videózással kapcsolatos szárnypróbálgatásomat egy saját YouTube csatorna formájában, amit azért indítottam, mert szerettem volna a kamerával kapcsolatos gátlásaimat leküzdeni, és megtanulni rendesen videót vágni. Azokban az években jöttem rá arra, hogy sokkal hatékonyabban lehet úgy tanulni, fejlődni és nehéz dolgokat megugrani, hogy közben kedvesen ösztönözzük magunkat, türelmesek vagyunk és örömöt keresünk a folyamatban. Ez a hozzáállás alapjaiban meghatározza a tananyagaim összerakását és az ügyfelekkel való együttműködést.


Struktúra.
Tartalom.
Tervezés.

Az elmúlt években lehetőségem volt különböző iparágakban dolgozó vállalkozóknak segíteni a videós tartalomgyártását tanácsadói és kivitelezői szinten is, így beleláttam abba, hogy mik azok a tartalomkészítéssel kapcsolatos nehézségek, amivel a legtöbben küzdenek. Úgy látom, hogy az egyik legnagyobb kihívást jelenleg mindannyiunknak az okozza, hogy fenntarthatóan, kiégés nélkül tudjunk videókat készíteni és konzisztensen tudjunk jelen lenni az online világban. Ehhez egy egészen más szemléletmódra van szükség, mint amit jelenleg a tústimuláló és zajos, az összes közösségi oldalon jelenlétet elváró irány mutat.

Nem csak hiszem, hanem tapasztalom is, hogy

lehetséges megfontoltan, stratégikusan és tudatosan növekedni úgy,

hogy nem aprózódunk szét a különböző közösségi oldalak tartalomgyártása között. Mindez csak megfelelő felületválasztás és tervezés kérdése.

Jelenleg a fenntartható videókészítéshez a legjobb platformnak a YouTube-ot tartom.

                               Ez a felület már alapműködésében is lehetővé teszi, hogy ne kizárólag a folyamatos, pár napig elérést biztosító tartalmakban gondolkozzunk, hanem a hosszútávon is forgalmat és megtekintést hozó, örökzöld videós anyagokban is. A hosszabb videós formátum ráadásul lehetőséget ad a nézőknek a hozzánk való mélyebb kapcsolódásra.

                                             Az én perspektívám, hogy a modern videógyártás ötvözi az intuíciót a stratégiával, ami lehetőséget ad arra, hogy könnyedén átadd a mondanivalódat, elérd a közönségedet és kiemelkedj a zajból. Mindez csak tervezés és fókusz kérdése, mindegy, hogy melyik felületen vagy jelen a videóiddal.

                               Hiszek abban, hogy a videózást bárki meg tudja tanulni, a tartalomkészítés lehet könnyű is, a kamerával való megbarátkozás pedig az életünk számos területén jótékony változásokat hoz. Ezt tanítom online tanfolyamok, programok és workshopok keretein belül.

Kikapcsolódás és inspiráció



Amikor nem mások tartalomgyártását segítem, filmeket nézek, rengeteget olvasok, írok, különböző kreatív hobbikba kezdek, a férjemmel vagyok, vagy a barátaimmal fejtem meg a világ nagy kérdéseit. A film iránti szeretetemet a Perspektíva Projekt YouTube videóiba csatornázom, könyvekről a Szubjektív Narratíva podcastban, a munka-magánélet egyensúly kérdéseiről pedig a Libikóka podcastban mesélek.

Lépjünk kapcsolatba!